02-233 Warszawa

Al. Jerozolimskie 12

na.sztukistudio@gmail.com

+48 500 500 500

Regulamin sklepu

Polityka prywatności

Dostawa

Zwroty i wymiana

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

  1. en

Skąd się wziął pomysł na metalowe blokery?

15 marca 2023

Pomysł na metalowe blokery powstał w momencie kiedy chciałam wydziergać swoje pierwsze skarpetki.

 

Zaczęłam przeglądać informacje na temat włóczki, drutów i blokowania. Jak już wiedziałam co to jest to całe "blokowanie" to zaczęłam sprawdzać jakie są blokery do kupienia. Ze sklejki (drewniane) mnie nie interesowały, ponieważ wiedziałam że skarpetka będzie się haczyć o sklejkę, nawet zaimpregnowanie nie pomoże przy stałym kontakcie z wilgocią. Zapytacie skąd to wiedziałam? Otóż przez 5 lat studiowałam Wzornictwo i miałam kontakt z różnymi materiałami przy tworzeniu projektów. Plastikowe blokery też nie wchodziły w grę. Moim zdaniem plastik się rysuje, można go łatwo połamać. Metalowe blokery z kolei dostępne na rynku wyglądały nijak. I zadałam sobie pytania: Czemu nie ma dobrze zaprojektowanych blokerów, które będą służyć na lata? Czemu nie ma takich minimalistycznych, bez żadnych wzorków, o ładnym kształcie?  Takich porządnych, gdzie nic nie haczy?

 

No i tak zaczęła się moja przygoda z projektowaniem metalowych blokerów. Najpierw były szkice i rysunki techniczne pod pierwsze prototypy, które były testowane przez kilka dziewiarek. Koszt pierwszych prototypów zapytacie? Około 2 tysięcy (nie wliczając mojego czasu przed programami do projektowania 3d i 2d). Potem drugie prototypy w innej firmie, aby zobaczyć czy są wstanie wyprodukować u siebie na maszynach takie produkty. Tutaj kolejne koszty prototypów, które jak się okazało zostały źle wykonane. I potem już trzecie prototypy, które wyszły idealnie.  Na nich już ustalaliśmy wszystkie rzeczy przed produkcją przemysłową.

 

Tak oto z niewielkiego marzenia o idealnych blokerach powstało moje mini studio projektowe i miejsce gdzie sprzedaję blokery.

Dzięki!
Natalia

 

12 października 2023